Lastetuba

Lastetuba on pühendatud meie kõige pisematele ja selle sisustamine on emotsionaalne kogemus. Kuid see on ka kõige stressirohkem, kuna arvesse tuleb võtta väga palju erinevadi faktoreid peale selle, et see lihtsalt ilus välja näeks. Peale lastetoa mööbli on Teil vaja ka muid aksessuaare, et muuta teie elu lihtsamaks ja lapsele lõbusaks. Et muuta tuba lapsele lõbusaks ja turvaliseks keskkonnaks on vaja soetada vähemalt hädavajalik: võrevoodi, madrats, mähkimislaud, beebikiik, mänguasjad ja voodipesu.

Vali kategooria

HEA TEADA LASTETOA SISUSTAMISE KOHTA

Kõik vanemad soovivad, et nende pisikese ilmakodaniku tuba oleks ühtaegu hubane ja turvaline, mistõttu tuleb iga väiksemgi detail põhjalikult läbi mõelda. Beebituba kujundades keskenduge ohutusele. Vältige teravaid nurki, toa keskel paiknevat mööblit ja valige põrandakatted, mis sobivad imikutele roomamiseks. Kõige olulisem osa lastetoa mööbli paika panemisel on ruumi suurusega arvestamine. Tehke kindlaks, et kogu sisustus ja aksessuaarid, mille välja valite, ikka mahuksid tuppa ära. 

Voodi on ilmselt lapse toa kõige olulisem mööblitükk. Kui lapse voodi on esialgu Teie enda voodi kõrval siis võiks valida voodi, mille ühte külge on võimalik alla poole lasta või täiesti eemaldada, et last oleks lihtsam voodisse asetada ja välja võtta. Väga mugav on ka voodi, mille põhja kõrgust on võimalik reguleerida kõrgemaks ja madalamaks. Et võrevoodit saaks pikemat aega kasutada võib mõelda ka vooditele, millel on kaasas või saab juurde osta lisakülge, et laps saaks juba vanemaks saades ise voodisse ja välja ronida. Vastsündinu madrats peaks olema võimalikult kõva, et see toetaks lapse selgroogu. 

Beebil tuleb mähkmeid vahetada mitu korda päevas ja tihti ka öösel ning seetõttu on üks korralik mähkimisalus või mähkimislaud täiesti asendamatu abiline. Kui toas on piisavalt ruumi, tasub kindlasti soetada üks korralik mähkimislaud. Enamasti on neil ka täiendavad sahtlid ja riiulid, kus hoiustada kõiki vajalikke hügieenitarbeid, et muuta mähkmevahetus kiireks ja mugavaks. Kui beebi tuba pole eriti suur, on parem piirduda mähkimisalusega ja mõelda juba ette, kuhu see asetada. 

Tasub mõelda ka kummuti, riidekapi või riiuli peale, et vältida segadust. Paneb imestama, kui palju esemeid vastsündinud ilmakodanikud vajavad: mähkmed, riided, voodipesu ja üha kasvav mänguasjakogu. Selleks, et ruum ei muutuks kaootiliseks ning oleks lapse jaoks turvaline, peaksite eelnevalt mõtlema ka sellele, kus Te kõiki neid asju hoiate.

Oma kõige pisemale seinavärvi või tapeeti valides võiks eelistada heledaid ja pastelseid toone, mis mõjuksid rahustavalt ja rõõmsalt. Erinevate aksessuaaridega on võimalik beebi tuba muuta just Teile ja Teie lapsele sobivaks turvaliseks, mugavaks ja rõõmsaks toaks, kus Te mõlemad naudite koos aja veetmist. 

Kõiki loetletud aspekte silmas pidades on teil võimalik sisustada väga armas beebituba, mis vastab just Teie vajadustele ja soovidele. Siiski tasub vältida lahendusi, mida on vajadusel ja aja möödudes väga keeruline muuta. Lapsed kasvavad kiiresti ja nende vajadused ja soovid koos nendega.